TARİH ARALIĞI

Başlangıç Tarihi
Seç
Bitiş Tarihi
Seç

ARANACAK KRİTER

Kriter Seçin
Makale Başlığında

ARANACAK KELİME

Örnek “vergi mevzuatı”

2019 UEFA SÜPER KUPA FİNALİ VE 2020 UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ MÜSABAKALARINA İLİŞKİN YAPILACAK MAL TESLİMLERİ VE HİZMET İFALARININ VERGİSEL DURUMU

Ocak 2020 Sayı 376

ÖZET

7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ülkemizde gerçekleştirilmiş olan 2019 UEFA Süper Kupa Finali ve gerçekleştirilecek 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali müsabakalarına ilişkin olarak katma değer vergisi istisnası, gelir ve kurumlar vergisi muafiyeti getirilmiştir. Bu çalışmada, düzenlemenin yasal dayanağı olarak ilgili kanunlara eklenmiş olan geçici maddelerin uygulanışı ele alınarak vergisel açıdan değerlendirilmiş ve uygulamada karşılaşılabilecek özel durumlar irdelenmiştir.

Anahtar Kelimeler: Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, UEFA, Futbol Kulüpleri, Vergisel Muafiyet, KDV İstisna ve İadesi.

Jel Sınıflandırması: H20, K34, L67, L83, Z20.

2019 UEFA SUPER CUP FINAL AND 2020 UEFA CHAMPIONS LEAGUE FINAL COMPETITIONS TO BE MADE AND TAXES OF SERVICE DELEGATIONS

ABSTRACT

With the Law No: 7162 on the Amendment of the Income Tax Law and Certain Laws, value added tax exemption, income and corporate tax exemption have been introduced in relation to the 2019 UEFA Super Cup Final and 2020 UEFA Champions League Final competitions held in our country. In this study, the application of the temporary clauses added to the relevant laws as the legal basis of the regulation is evaluated in terms of taxation and special situations that may be encountered in practice are examined.

Keywords: Association of European Football Federations, UEFA, Football Clubs, Tax Exemption, VAT Exemption and Refund.

Jel Classification: H20, K34, L67, L83, Z20.

Devamını okumak ve yorum yapmak için giriş yapmalısınız!